Jak ściągać gry na PC

Jak ściągać gry na PC?

Posiadanie komputera daje nam wiele możliwości. Nie tylko przeglądanie interesujących nas portali w sieci, ale także możliwość granie w gry komputerowe jest tym, co przyciąga nas przed ekran monitorów. Dzisiaj nie musimy już biegać po sklepach z grami komputerowymi ani kupować czasopism, w których były nośniki z ciekawymi tytułami, w które warto było zagrać.

Obecnie dzięki wszechobecnej sieci mamy możliwość szybkiego ściągnięcia interesującego nas tytułu prosto z internetu. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie musimy nigdzie się ruszać sprzed monitora, a gra trafia na nasz dysk twardy! Kolejną zaletą jest to, że w sieci zwykle znajdziemy większość gier, które nas mogą zainteresować, a w sklepie stacjonarnym nie zawsze są one dostępne. Zatem jak ściągać gry na PC?

Pobieranie gier komputerowych

Ściąganie gier komputerowych jest zwykle bardzo proste. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Zwykle najprościej jest zrobić to przy użyciu jakieś przeglądarki internetowej typu Firefox czy Google Chrome. Jak w taki sposób ściągnąć gry komputerowe? Bardzo prosto. Wystarczy, że na danej stronie klikniemy odnośnik do ściągnięcia, a nasza przeglądarka internetowa sama w prosty sposób przeprowadzi nas przez ten proces.

Zwykle będziemy musieli:

 1. Potwierdzić, że chcemy ściągnąć dany plik.
 2. Wskazać miejsce docelowe, w którym ma się on zapisać na naszym dysku.
 3. Poczekać aż dany plik się ściągnie (zwykle mamy tutaj dostęp do widoku paska postępu ściągania).

Jak ściągać gry na PC w inny sposób?

Jeśli mamy do czynienia z plikiem torrent to potrzebujemy do jego ściągnięcia odpowiedniego programu obsługującego taką formę ściągania. Gdy już go mamy to ściąganie jest podobne jak w wersji wyżej. Otwieramy dany plik torrent za pomocą odpowiedniego programu. Następnie wybieramy, co ściągamy oraz miejsce docelowe plików. Później możemy już obserwować w programie postęp ściągania danych.

Skąd ściągnąć gry na komputer?

Pobieranie gier komputerowych w legalny sposób nie jest wcale takie trudne, jakby się wydawało. Najłatwiej jest zacząć od tytułów, które są dostępne w sieci bez opłat. Może się wydawać, że takie gry będą nudne i kiepskie, bo przecież kto by za darmo wypuścił coś dobrego? Jednak istnieje wiele rewelacyjnych gier, które zarabiają w inny sposób np. poprzez mikro płatności w samej grze.

Do takich darmowych gier, w które warto zagrać, należą:

 1. League of Legends
 2. Lineage II
 3. World of Tanks
 4. Guild Wars 2
 5. Fortnite: Battle Royale
 6. Tibia
 7. Dota 2

Płatne gry do ściągnięcia

Oczywiście nie każde gry są za darmo do ściągnięcia w sieci. Jednak jest wiele atrakcyjnych tytułów, które po zakupieniu są dostępne do ściągnięcia przez całe życie. Jest też możliwość wykupienia „abonamentu” na jakąś grę przez dany okres. Jednym z takich miejsc, w które bardzo warto zajrzeć, jest platforma STEAM. To tutaj znajdziemy wiele gier, które są warte zakupu.

Między innymi możemy tutaj zagrać w:

 1. Counter-Strike: Global Offensive
 2. Half-Life 2
 3. Bioshock Infinite
 4. The Elder Scrolls V: Skyrim
 5. Mark of the Ninja
 6. Tomb Raider

Inne źródła gier do ściągnięcia

Oczywiście możemy także ściągnąć gry na komputer jeszcze z wielu miejsc. Przykładowo możemy kupić na stronie sprzedawcy dostęp do danej gry. Często jest tak, że samą grę może każdy ściągnąć, ale aby się do niej zalogować, potrzebujemy odpowiedniego konta, którego stworzenie kosztuje odpowiednią ilość pieniędzy. Często też, jeśli mamy jakąś starszą grę na płycie wraz z kodem seryjnym (tzw. cd-key) to mamy możliwość ściągnięcia jej z głównej strony wydawcy po wpisaniu danego kodu.

Leave a Comment