Jakie gry na Nintendo 2DS kupić?

Konsola Nintendo 2DS posiada bardzo bogatą bibliotekę gier. Może ona także korzystać z gier na Nintendo 3DS z małymi ograniczeniami, które jednak nie mają większego wpływu na rozgrywkę. Dlatego wachlarz dostępnych tytułów do sprawdzenia jest bardzo szeroki i może nam zabraknąć życia, by ograć wszystko. Dlatego powstał ten tekst, który odpowiada na pytanie: „Jakie gry na Nintendo 2DS kupić?”.

The Legend of Zelda

Gra, która przeszła do legendy. Raczej trudno o kogoś, kto by jej przynajmniej nie kojarzył. Jest to konwersja wielkiego hitu z Nintendo 64. Dlaczego warto zagrać w tę pozycję? Po pierwsze, by sprawdzić, czy zachwyty nad tą produkcją mają odbicie w rzeczywistości. Skoro tylu ludzi z różnych krajów rozpływa się, mówiąc o tej grze, to coś w tym musi być…

Jeśli chcemy przeżyć ciekawą przygodę i zatopić się w fascynującej rozrywce to The Legend of Zelda będzie dla nas idealnym tytułem.

Mario Kart 7

Starannie dopracowana gra na Nintendo wyścigowa, którą warto wybrać to Mario Kart 7. W tej grze oprócz samej zwariowanej i szalonej jazdy możemy… latać i pływać. Gra głównie polega na tym, że ścigamy się z innymi pojazdami. Gra starcza na długo, gdyż samych zróżnicowanych torów mamy tutaj 32 co zapewnia nam dużo odmiennej rozrywki, tak że raczej nie będziemy mieli problemów z monotonią map.

Początkowo mamy dostęp do ograniczonej puli postaci i musimy się postarać, aby odblokować kolejnych 9. W tej produkcji mamy podział na poziomy trudności i z pewnością warto zacząć od łatwiejszych, gdyż najtrudniejszy poziom jest bardzo wymagający i potrzeba sporo doświadczenia, aby na nim grać z radością.

Najważniejszym celem jest wygranie wyścigu, a możemy sobie dopomóc w realizacji tego celu, używając „znajdziek” rozsianych po torze. Mamy do dyspozycji spory arsenał, który pomoże nam zwolnić przeciwnika tak, aby samemu wskoczyć na jego miejsce. Oczywiście sami musimy uważać na pozostałych, ponieważ… oni mogą zrobić nam to samo! Znacznie poprawia to dynamikę gry i ogólny poziom ekscytacji.

Pokemon

Tutaj nie gra na Nintendo, ale cała seria z pokemonami w roli głównej! Jeśli jesteśmy fanami Pokemon, to warto zainwestować w DS’a. Nawet jest możliwość kupienia konsoli Nintendo 2DS XL Pokeball, która będzie jeszcze bardziej klimatyczna do grania w gry z tej serii.

Dla każdego gracza, który lubi retro klimaty, zabawa z pokemonami będzie czymś cudownym. Możliwe, że wrócą wspomnienia młodości czy dzieciństwa, kiedy można było je wszędzie zobaczyć: na ekranie telewizora czy w paczce chipsów. Niektórzy pamiętają jeszcze czasy, jak zagrywali się w Pokemon Red i Pokemon Green, które były wydane 1966 roku i możliwość odświeżenia sobie tych chwil będzie dla nich bardzo ciekawa i miła.

Jakie gry na Nintendo 2DS kupić? Jeśli jesteśmy fanami pokemonów lub zagrywaliśmy się dawniej w takie tytuły to z pewnością zakup jakieś gry w tych klimatach będzie doskonałym pomysłem na spędzanie swojego wolnego czasu w przyjemny sposób. Przykładowymi tytułami, które warto zakupić, są: Pokemon Ultra Sun oraz Pokemon Ultra Moon.

Co jeszcze warto wybrać?

Jest jeszcze wiele ciekawych gier wartych uwagi, które mogą dostarczyć nam licznych przyjemnych doznań podczas zabawy. Oczywiście wszystkie podane tutaj produkcje to tylko wycinek gier, które warto sprawdzić na Nintendo 2DS. Dobrze jest samemu wyszukać i przetestować inne pozycje niepodane w tym tekście. Jakie tytuł są jeszcze warte polecenia i zakupu?

  1. Metroid: Samus Returns
  2. Luigi’s Mansion: Dark Moon
  3. Animal Crossing: New Leaf
  4. Super Mario 3D Land
  5. Fire Emblem: Awakening

Leave a Comment