Jakie są fajne gry na PC?

Posiadanie komputera daje nam wiele ciekawych możliwości. Jedną z nich jest granie w gry. Jednak nie jest łatwo znaleźć taki tytuł, który byłby ciekawy i wciągnąłby nas na długie godziny. Obecnie gry na PC idą w stronę pięknej grafiki, ale też często odpuszczają inne ważne aspekty takie jak: klimat, fabuła, akcja, dialogi itd. Co sprawia, że wszystko się prezentuje pięknie, ale… nudno i bez polotu.

Oto lista gdzie są fajne gry komputerowe, które posiadają wiele ciekawych elementów i były doceniane przez wielu graczy na całym świecie. Nie tylko znajdują się tutaj nowe produkcje o pięknym wyglądzie, ale także te starsze, które dzięki swojej grywalności przetrwały lata! Jakie sa fajne gry na PC warte naszej uwagi? Sprawdź też najlepsze gry 2018.

World of Warcraft

Jeśli jesteś fanem gier MMORPG, a nigdy nie grałeś w popularnego WOW’a, to musisz jak najszybciej odpalić ten tytuł. Jest to najbardziej znana gra na PC online na świecie. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Mimo tego, że już nie jest pierwszej wiosny, to dokonano w niej wiele zmian, grafika jest znacznie ulepszona i dostosowana do nowszych technologii.

Fabuła jest niesamowicie rozbudowana. Dlaczego? Gdyż co jakiś czas wypuszczany jest dodatek do tej gry, który dodaje nowe rejony, zadania, wrogów – a było ich już tak wiele, że zaczynając obecnie od zera w World of Warcraft, będziemy doskonale się bawić i poznawać ten świat miesiącami!

League of Legends

Jakie sa fajne gry na PC? LOL! Jest to gra, która powstała zainspirowana modyfikacją do gry Warcraft 3. Jak wygląda rozgrywka? Bardzo prosto! W klasycznej rozgrywce wybieramy bohatera spośród dostępnych – odblokowujemy ich za punkty, które dostajemy za grę. Tworzymy drużynę 5-osobową i walczymy z drugą drużyną o to, która zniszczy bazę przeciwników.

Gra wydaje się bardzo prosta, ale taka nie jest. Jest to idealny tytuł esportowy, gdyż postaci do wybrania są dziesiątki i każda charakteryzuje się innymi umiejętnościami. Więc aby być najlepszym, trzeba nie tylko doskonale znać swoją postać, ale także każde inne! To jeszcze nie wszystko. W czasie gry dostajemy złoto, za które kupujemy przedmioty, które zmieniają naszą postać – przedmiotów jest mnóstwo i sposobów budowania postaci także.

Counter-Strike

Wersja tej gry jest nieistotna. Jeśli lubimy gry na komputer, w których się strzela to możliwe, że CS będzie grą, w której się zakochamy! Ta gra totalnie nie sprawdza się w wersji z graczami komputerowi, ale gdy mamy żywą drużynę i przeciwników a na dodatek potrafimy się między sobą komunikować, to rozgrywka jest bajeczna.

Nie bez powodu fajne gry komputerowe w tym zestawieniu są w trybie sieciowym. To właśnie dzięki innym żywym graczom dobra rozgrywka zamienia się we wspaniałą. Counter-Strike jest tytułem, w który ludzie zagrywają się od lat. Przez ten czas przeszedł kilka zmian (wersji) i grafika jest lepsza, ale grywalność jest niezmienna od lat.

Tytuł, który można bardzo często spotkać podczas zawodów esportowych. Tak samo, jak League of Legends często nagrody w zawodach sięgają zawrotnych sum. Obecnie grając doskonale w te gry, można dobrze zarabiać. Także to kolejna zaleta tych tytułów. Najnowsza wersja, czyli Counter-Strike: Global Offensive wprowadziła ciekawe dodatki takie jak „skiny” do broni. Czyli każdy gracz może mieć inny wygląd broni. Jednak co jest ważne – to jest tylko wygląd i nie wpływa on na grę. Więc jest to bardzo porządne rozwiązanie, nie ma tu stosowania przez producentów w grach zasady: „kto płaci – ten wygrywa”.

Jakie starsze gry na komputer są jeszcze warte uwagi?

  1. Baldur’s Gate II: Cienie Amn
  2. Fallout: New Vegas
  3. Diablo 2: Lord of Destruction
  4. Seria: Call of Duty
  5. Seria: Need for speed

Leave a Comment