Najnowszy dodatek do Hearthstone – Wielki Turniej!

Wszyscy fani Hearthstone’a myślę, że z podobnym napięciem i zniecierpliwieniem czekali na oficjalne zaprezentowanie najnowszego dodatku do naszej ulubionej karcianki, które było zaplanowane na 22 lipca, na godzinę 23:30 czasu polskiego. Przed tym powstawały pytania: Co tym razem Blizzard postanowi dołożyć do rozgrywki, by umilić i urozmaicić grę nam wszystkim? Czy ponownie to będą skrzydła do walk z bossami i trzeba będzie zbierać dużo golda na otwieranie ich? Czy może podobnie jak w dodatki Gobliny i Gnomy wyjdą nowe paczki? A może jeszcze opcja numer 3, czyli dojdzie nam nowa klasa jaką mógłby być też od dawna wyczekiwany Death Knight? Do mnie jedynie już na kilka dni przed zapowiedzią dotarły przecieki potwierdzające, że na 99% nie będą to znowu skrzydła, co prawdę powiedziawszy mnie bardzo ucieszyło, gdyż skrycie liczyłem na którąś z dwóch pozostałych opcji, albo nawet na tajemniczą, nieprzewidywalną opcję numer 4.

A czego się dowiedzieliśmy środowego wieczoru? Wszyscy mieli możliwość oglądania zapowiedzi na oficjalnym streamie na twitchu, gdzie szybko obiegła nas informacja, że w najnowszym dodatku wychodzą nowe paczki oraz 132 nowe karty!

Dodatek został nazwany Wielki Turniej i został zapowiedziany na sierpień, bez podania konkretnej daty póki co. Oznacza to, że prawdopodobnie dodatek pojawi się w drugiej połowie sierpnia, gdyż jakby miał zostać odblokowany wcześniej, to Blizzard na pewno podałby już dokładną datę premiery. Skupi się on przede wszystkim na Hero Powerach, doda rasę jaką są Ogry, dorzuci nowych piratów, smoki, murloki oraz dojdzie dodatkowa „podklasa”, że stwór będzie mógł być przykładowo Murlok Knight. Oczywiście dochodzi też nowa plansza, z nowymi „zabawkami” do klikania czekając na ruch przeciwnika!

Oczywiście tak jak to było w przypadku goblinów, nie wszystkie karty jeszcze są znane. Blizzard co jakiś czas udostępnia nowe zdjęcia, które zdradzają pewną cześć dodatku. Póki co OFICJALNIE znanych jest 20 kart. Mówię oficjalnie, gdyż wychodzą co chwilę przecieki kolejnych, o czym możecie nawet nie wiedzieć z innych serwisów opisujących ten dodatek. Oto jaka karta wyciekła na jednym z chińskich forów:

Piekielnie mocna, prawda? Dla dobra artykułu jednak przetłumaczę, na wypadek gdyby się znalazł czytelnik, który jakimś cudem nie zna chińskiego :P A więc owszem, jest to PIEKIELNIE mocna karta. Jej tekst brzmi, że każda karta, którą wyciągniesz z Hero Powera, kosztuje 0 many. Do tego wyobraźcie sobie jak to może się skombinować z innymi kartami, które wyjdą w tym dodatku np. z taką, która obniża koszt many hero powera do 1 oraz taka, która pozwala użyć nam hero powera ile chcemy razy na turę!

Kolejny „szlackowy” przeciek:

Tu z kolei zasada brzmi, że za każdym razem, gdy użyjemy hero powera, nasz bohater leczy się o 2. Czyżby chcieli tym stworzyć pewnego rodzaju kontrę na wkurzających 90% populacji talię typu „all in the face”? ;)

Inną kartą, którą udostępnił na swojej stronie Jakub „Lothar” Szygulski – jeden z bardziej znanych polskich streamerów i casterów jest :

Tutaj pewnie zastanawiacie się, co to jest „Inspire”, lub na polski „Inspiracja”. Jest to nowy keyword, którego zasada aktywuje się za każdym razem, gdy użyjemy hero powera.

Przejdźmy teraz jednak do tych, które już są oficjalnie ukazane przez Blizzard i mamy 100% pewności, że takowe będą dostępne. Oto legenda, która moim zdaniem będzie uniwersalna i znajdzie się w większości talii, tak jak ma to miejsce z np. Dr. Boomem, Loathebem czy Imperatorem.

Oczywiście należy zwrócić uwagę, iż jest to „Okrzyk bojowy”, czy też „Battlecry”, tak więc zabicie tego stronnika nic nie daje! On po prostu wchodzi i do końca gry, Twój hero power jest dwa razy lepszy niż dotychczas! Zbieramy 1600 pyłu ;)

Oto pozostałe 19 kart, których znamy już statystki i zasady działania:

Już po tych kilkunastu kartach widać, że kształtuje się nowa talia, która może stać się mocna i popularna po premierze dodatku i będzie nią Totem shaman. Oprócz tego warty uwagi jest też na pewno Lodowy Gigant, który jeszcze bardziej umocni talię handlocka. Nowy sekret dla maga może sugerować, że także pozostałe klasy posiadające sekrety, czyli hunter oraz paladyn otrzymają jakiś nowy, żeby była równowaga sekretowa i utrzymane równouprawnienie pomiędzy klasami ;)

Co jeszcze jest nam wiadome o Wielkim Turnieju? Analogicznie do Goblinów i Gnomów, w dniu premiery karty z tego dodatku będziemy mogli dostać do naszych arenowych talii, nawet jeśli nie mamy ich w naszych osobistych kolekcjach. Inną zmianą, według mnie bardzo fajną, jest to, że po rozegraniu areny możemy dostać każdy z trzech dostępnych pakietów, czyli albo klasyczny, albo z Goblinów, albo najnowszy z Wielkiego Turnieju. Dodatkowo już od przyszłego tygodnia, czyli z końcówką lipca, uruchomiona zostanie specjalna oferta, jaką będzie przedsprzedaż, w której będzie można kupić 50 pakietów z najnowszego dodatku w cenie 44,99 euro. Jest to oferta jednorazowa i wzbogacona jeszcze tym, że dla szczęśliwych nabywców zostanie też dodany specjalny rewers. Oczywiście pakiety z przedsprzedaży będzie można tak czy siak otworzyć dopiero w dniu premiery.

Osobiście uważam dodanie Inspiracji oraz różnych efektów do Hero Powera za świetny pomysł. Często bywa tak, że użycie hero powera oznacza, że po prostu nic lepszego nie mamy na ręce i musimy z niechcenia go użyc, choć wolelibyśmy zamiast tego wystawić jakiegoś dobrego stronnika za 2 many, a teraz użycie hero powera może być znacznie bardziej efektywne, gdyż nie dość, że może być tańsze, może być więcej razy użyte, może mieć silniejszą moc, to jeszcze może dzięki stronnikom z inspiracją dołożyć kilka porządanych efektów!

Oczywiście kilku szczęśliwców miało już możliwość wypróbowania nowych kart. Na wcześniej wspomnianym przeze mnie streamie, gdzie dodatek został oficjalnie zapowiedziany, odbył się pojedynek pomiędzy dwoma znanymi graczami Hearthstone’a : Amaz vs Trump, którzy przetestowali nowe karty dla Shamana oraz Maga. Kto zwyciężył w tym pojedynku? Zapraszam do obejrzenia powtórki tego meczu, gdzie możecie też zobaczyć na własne oczy działanie kilku kart z Wielkiego Turnieju!


Leave a comment