Pierwsze ujawnione informacje o nowym dodatku w Hearthstone!

Stało się! Doczekaliśmy się daty 11 marca, na którą to była zapowiedziana zapowiedź (Kappa) najnowszego dodatku do gry Hearthstone!

Podczas trwających zimowych mistrzostw Ameryki w Hearthstone’a Ben Brode, twórca gry, ogłosił oficjalnie najnowszy dodatek, który będzie się nazywał Whispers of the Old Gods!

Niestety choć wszyscy oczekiwaliśmy, że dodatek wyjdzie może tydzień po zapowiedzi, czy z początkiem kwietnia, tak Blizzard nie jest w stanie tak szybko nam go podarować. Co więcej data premiery dalej nie jest znana, jednak mniej więcej została już umiejscowiona w czasie. Pierwsze zapowiedzi mówiły o wiośnie, teraz już wiemy, że to będzie albo koniec kwietnia, albo początek maja.

Co więcej? Radosną nowiną jest prezent, który Ben Brode obiecał. Z wyjściem dodatku, każdy gracz, który w okresie promocyjnym się zaloguje, otrzyma darmowe 3 pakiety z najnowszego dodatku i  pewną legendarną kartę, która została już przedstawiona. Mowa o jednym z czterech Bogów – C’thun’ie.

Sama z siebie nie wygląda zniewalająco. Za 10 many, staty 6/6 i zadaje 6 obrażeń, a do tego losowo przydzielonych po wrogach? ALE! Razem z dodatkiem wychodzą 134 nowe karty, wśród których będą specjalni stronnicy, którzy będą zwiększać statystyki naszych Bogów. Do tego będą to robić nawet jak C’thun jeszcze będzie sobie czekał w naszej talii na dociągnięcie. Oto dwie karty działające w ten sposób, które zostały nam ujawnione.

Obaj stronnicy powyżej wyglądają solidnie – w sensie statystyki mają dobre jak na swój koszt, a do tego właśnie jak widać na ich tekście karty – dopalają naszego C’thuna, niezależnie od tego czy jest w polu gry, na ręce, czy też w decku. Teraz postrzeganie jednego z Bogów zmienia się o 180 stopni. Bowiem teraz C’thun, zakładając, że kart z podobną zasadą będzie więcej, może wejść do gry mając nawet przykładowo statystyki 13/13, przy tym zadając 13 obrażeń. A wyobraźmy sobie sytuację jak w naszym stole będzie się znajdował też Brann? Wówczas 26 obrażeń przy wejściu? Będzie ciekawie!

Oprócz tego zostały pokazane 3 karty nie związane bezpośrednio z żadnym z Bogów. Mimo to przedstawiają one stronników, których już znamy, z tym, że zostali oni nasączeni złowrogą energią prastarych Bogów i zmienili niejako swoją postać na bardziej mroczną, dostając przy tym oczywiście inne zasady i statystyki. Oto one:

Pierwsza z nich, czyli Polluted Hoarder, to znany nam wszystkim Loot Hoarder. Został skoruptowany i teraz choć jego zasada się nie zmieniła tak kosztuje 2 razy więcej oraz ma 2 razy więcej ataku oraz punktów życia.

Corrupted Healbot daje nam bardzo, bardzo solidnego mecha. Wchodzi za 5 many i ma statystyki 6/6 (czyli nie jest celem Big Game Hunter’a). Zasada dalej się trzyma 8 punktów życia, jednak tym razem po pierwsze jest to agonia, a nie okrzyk bojowy, a po drugie leczy je z naszego przeciwnika. Czyli taki jakby większy Zombie Chow. Moje pierwsze przemyślenia na temat tej karty, to że będzie niesamowita u Priesta w połączeniu z Auchenai Soulpriest. Priest może stać się bardzo agresywną klasą, posiadając w stole Auchenai oraz mogąc zabić sobie Corrupted Healboty, Zombie Chowy, do tego hero power ulepszony z Justicar i 2 Flash Heale i z samych „leczących” obrażeń bijemy w naszego rywala 40 obrażeń!

Vaildated Doomsayer to oczywiście po prostu Doomsayer tylko, że Vaildated (Kappa). Jest stronnikiem za 5 many, posiadające takie staty jak pierwowzór, czyli 0/7, z tym, że na początku tury nie zabija wszystkich stronników w polu gry, a zmienia swój atak na 7, zatem staje się stronnikiem 7/7. To jest efekt stały, czyli np. jeśli stanie się już stronnikiem 7/7, wejdzie paladynowy Aldor, który zmieni mu atak na 1, to na początku następnej tury ponownie atak wróci mu na 7! Kolejne moje przemyślenie, które ponownie tyczy się Priesta. Jest to po prostu IDEALNY cel dla Priestowego Cabala, który przejmuje stronnika posiadającego max 2 ataku.

Jeśli chodzi o nowe karty to tyle. Czego jeszcze się dowiedzieliśmy? Począwszy od 15 marca rusza przedsprzedaż, w której to możemy kupić zestaw 50 nowych pakietów za cenę 44,99 euro. Kupując w przedsprzedaży oczywiście nie dostaniemy tych pakietów wcześniej niż inni. Zostaną nam przekazane w dniu premiery, ale w takiej cenie normalnie kupimy 40 pakietów, tu jest 50, więc de facto 10 paczek gratis. Do tego otrzymamy za to ten zniewalający i napełniający grozą rewers:

Oprócz tego oczywiście w dniu premiery wszystkie karty z dodatku będą już dostępne na arenie, niezależnie czy je mamy w kolekcji, czy też nie.

Począwszy od 21 marca, co jakiś czas na oficjalnej stronie Hearthstone’a będą pokazywane nowe karty, także z czasem będziemy się dowiadywać coraz więcej o tym co nas czeka.

Do tego mieliśmy się dowiedzieć potencjalnie informacji o tym, które karty z już istniejących zostaną zmienione (nerfy i buffy). Tymczasem zostaliśmy poinformowani, że zostanie to ogłoszone oficjalnie dopiero tydzień przed premierą dodatku. Zmienione ma zostać 10-12 kart i wiemy, że pierwszy na liście do zmiany jest karta, która jest obecna w większości decków, czyli Big Game Hunter – twórcy, jak i społeczność uważają, że jest ona zbyt mocna, a jego umiejętności w zbyt znaczący sposób ograniczają tworzenie nowych kart – przykładowo twórcy chcą stworzyć nową mocną kartę, posiadającą ponad 7 ataku, ale muszą mieć na uwadze, że może zostać zabita przez Big Game Huntera. Oprócz tego C’thun też by się pewnie nie pocieszył za długo życiem, gdyż jak wszyscy wiemy, jest pewna zależność, że jak wychodzi potężny stwór (najczęściej to Boom), to Big Game Hunter już czeka na ręce rywala. Oprócz tego rozważa się dodania kilku kart z setów, które właśnie odpadają z użytku do setu podstawowego, tak żeby pozostały w użytku, ale mowa o kartach, które raczej były rzadko używane i nie stanowiły podstawy wielu decków.

Poniżej przedstawiam cinematic, który zapoczątkował ogłaszanie nadchodzących zmian i był oficjalną zapowiedzią tego co nadchodzi do świata Hearthstone’a.

https://www.youtube.com/watch?v=XqHqro6u9eg
Miejmy nadzieję, że dodatek przyniesie wielu emocji i będzie tak świetny jak póki co się zapowiada … Oby tylko nie został przesunięty w czasie poraz kolejny. No! Chyba, że w stronę wcześniejszej premiery! J

 

UWAGA! Z OSTATNIEJ CHWILI!

Tak jak wspominałem, co jakiś czas Blizzard ma w planach pokazywać nowe karty. Ponoć podczas amerykańskich mistrzostw, znani streamerzy otrzymali więcej informacji o dodatku i co jakiś czas któryś będzie nam ujawniał jakąś nową kartę. Właśnie zostały ujawnione dwie nowe karty, oto one:

Pierwsza – cóż. Na pierwszy rzut oka wydaje się mocna, gdyż de facto przyzywa 5 stronników 1/1 za 5 many jedną kartą. Ok. Ale nie zapominajmy, że po pierwsze ze standardu wypada Quartermaster, po drugie Juggler ma być ponoć nerfiony, po trzecie jest to łatwy cel dla kart typu Whirlwind, Revenge, Fan of Knives itp. Na ten moment nie uważam tego za dobrą kartę, ale kto wie, może wyjdzie więcej kart, które współdziałają z rekrutami?

Druga wygląda już znacznie lepiej. Pomijając sam fakt, że jest to legenda, to wygląda naprawdę solidnie, gdyż dzięki swoim statystykom nie jest celem Big Game Huntera, choć ten też ma być nerfiony, więc może już nie będziemy tak rozpatrywać koxów, który jest, a który nie jest jego celem, ale na ten moment to jest plus tej karty. Do tego może pomóc uzupełnić stół w 2/2 tauntach, co może być bardzo istotne przeciwko wszelkim aggro.


Leave a comment