Stań się najstraszniejszym Stworzeniem Mroku razem z Bitefight!

Przenieśmy się tym razem do świata czysto z horroru. Powstało na świecie wiele filmów w takiej tematyce, opowiadającej albo o duchach, demonach, czy szalonych mordercach. Jednak równie wielką sławą chwali się dreszczowiec, w którym dochodzi do walki dwóch, odwiecznie ze sobą walczących ras – wilkołaki kontra wampiry. O tym właśnie opowiada gra Bitefight!

Bitefight jest to przeglądarkowa gra typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Została stworzona przez niemiecką grupę programistów GameForge GmbH. Pierwszy polski serwer powstał 24 lutego 2006 roku. Gra non stop się rozwija i do tej pory powstało już 31 serwerów w Polsce, bez przerwy wprowadzane są różne aktualizacje, ewentualne błędy natychmiast eliminowane i twórcy robią co ich w mocy, by rozgrywka stawała się coraz bardziej ciekawsza i wciągająca.

Rozgrywka oczywiście jest darmowa, ale jak w większości tego typu gierek istnieje opcji kupna konta premium, które tutaj fachowo nazywa się Władca Cieni, co daje nam kilka bonusów takich jak brak reklam, szybsza regeneracja punktów akcji, potrzebnych do gry oraz sama ich maksymalna ilość zwiększona dwukrotnie.

O co jednak w grze chodzi? Na początku czeka nas pierwsza, bardzo ważna decyzja – zostać wampirem, czy wilkołakiem? Obie rasy nie różni praktycznie nic. Jedyny szczegół, ale nie wykraczający poza terminologię, to, że wilkołaki dzięki polowaniom zdobywają mięso, a wampiry – ulubiony płyn bohatera serialu „Dexter”, czyli krew.  Tak więc wybór może zależeć strikte od preferencji gracza, który stwór wygląda lepiej od drugiego, lub może ktoś ma swoje ulubione postacie z filmów, jak Edward ze Zmierzchu? ;)

 

Celem gracza jest oczywiście zbieranie doświadczenia i złota. Robimy to poprzez polowania na ludzi, pokonując demony, walcząc z innymi graczami, lecz atakować możemy jedynie tych z wrogiej nam nacji oraz pracując na cmentarzu.

Złoto wydajemy na powiększanie naszych atrybutów, kupowanie coraz to lepszego ekwipunku oraz na ulepszanie naszej siedziby. Siedziba jest to nasza kryjówka, do której mamy wgląd i mamy wiele możliwości, by ulepszać jej wygląd. Oprócz tego każdy element naszego domostwa daje nam też różnorakie bonusy. Mamy możliwość wybudowania oraz później ulepszania : Skarbca, Gargulców, Księgi Przeklętych (coś w stylu ołtarza, czy świątyni), Domostwa (budynek mieszkalny sam w sobie), Murów oraz Drogi. Każda modyfikacja oraz nowa budowla uwzględniana jest na podglądzie.

Przyjrzyjmy się teraz atrybutom jakie są dostępne w grze :

Siła: Odpowiada za liczbę zadawanych punktów obrażeń w czasie walki.

Obrona: Zmniejsza liczbę punktów obrażeń jakie przeciwnik zadaje graczowi, oraz zwiększa maksymalne HP.

Zwinność: Dzięki niej podczas walki zostaje zwiększona szansa na trafienie przeciwnika lub uniknięcie ciosu.

Wytrzymałość: Decyduje o szybkości regeneracji straconych punktów życia i zmniejsza ilość obrażeń jakie gracz otrzymuje od przeciwnika.

Charyzma: Bonus Talentu

Doświadczenie: Informuje gracza o liczbie posiadanych przez niego punktów doświadczenia i liczbie potrzebnej do przejścia na następny poziom.

Zdrowie: Pokazuje aktualny oraz maksymalny poziom punktów życia.

 

Dodatkowo w grze dostępne są talenty, które zwiększają nasze statystyki, lub osłabiają te naszych przeciwników. Co kilka, a później kilkanaście poziomów bonusy, które otrzymujemy dzięki talentom stają się coraz bardziej wyszukane i dają nam więcej.

Możemy również przejść się w miasto. Może to i dziwnie brzmi – wilkołak lub wampir chodzący po mieście i szukający pracy, lub odwiedzający inne instytucje, ale tak! Mamy taką opcję. A co możemy zrobić w mieście?

KUPIEC: Choć z zewnątrz sklep nie wygląda okazale, to jednak możesz dostać tu wszystko, co wojownikowi jest potrzebne. Ludzie w mieście mówią, że jest tam ukryty oręż o straszliwej mocy, jednak tego musisz się sam dowiedzieć. Pamiętaj jednak o pełnej sakiewce złota, ponieważ nie dostaniesz tutaj nic na kredyt. – czyli najzwyklej w świecie powiedziane – sklep, w którym możemy kupować wszelaki ekwipunek. W grze dostępne są takie rodzaje uzbrojenia jak: bronie, tarcze, hełmy, zbroje, rękawice, buty, biżuteria oraz mikstury.

CMENTARZ : Stara zaniedbana nekropolia zatopiona w mroku. Jeśli masz wystarczająco dużo odwagi możesz podjąć się tu pracy, w zamian otrzymasz złoto i zyskasz punkty doświadczenia. Sam decydujesz jak długo chcesz pracować, lecz pamiętaj, zaniedbane dusze mszczą się okrutnie… – świetna opcja na zakończenie naszej przygody z Bitefight na kilka godzin. Gdy już czujemy, że na dziś zrobiliśmy wszystko i idziemy spać – ustawiamy sobie pracę na te kilka/kilkanaście godzin i rano wstajemy, by otrzymać zastrzyk gotówki oraz doświadczenia.

TAWERNA : Tawerna jest bez wątpienia najbardziej mrocznym i obskurnym miejscem w całym mieście. Między innymi dlatego też Stworzenia Nocy mogą od czasu do czasu wmieszać się niepostrzegalnie do świata śmiertelników. Wieść niesie, że właściciel Tawerny jest jednym ze Stworzeń Nocy i dla „niektórych” klientów ma specjalne zlecenia… – czyli miejsce gdzie otrzmujemy questy na przykładowo ilość zabitych demonów, ilość wygranych walk PvP, czy też udanych polowań na ludzi, co oczywiście potem jest solidnie nagradzane.

TARGOWISKO: Na targowisku zawsze coś się dzieje, kupcy i handlarze sprzedają swój towar, a kupujący pozbywają się nadmiaru złota z sakiewek. – miejsce gdzie gracz może wystawić na sprzedaż niepotrzebny mu przedmiot, a inny gracz może go kupić.

BIBLIOTEKA: Tutaj masz możliwość zmiany swojego Imienia, pamiętaj jednak, że to kosztuje.

KOŚCIÓŁ: W tym świętym miejscu możesz liczyć na bożą łaskę, a dzięki krótkiej modlitwie złagodzisz swój ból. ( Tu chyba największe zdziwienie, wilkołak, czy wampir w kościele? Może to dodatkowa taktyka w celu maskowania się wśród społeczeństwa? ;) ) – w skrócie – uiszczasz opłatę, a w zamian za to zostajesz uleczony do maksymalnej ilości zdrowia.

SKLEP VOODOO: Sklep VooDoo emanuje tajemniczą energią. Krążą pogłoski, że tylko tutaj można zakupić tajemnicze Piekielne Kamienie.

 

Oprócz tego gra oczywiście oferuje zakładanie klanów, w których możesz łączyć się ze stworzeniami z Twojej nacji i walczyć z innymi klanami!


Leave a comment