PS4 Slim - recenzja

PlayStation 4 Slim – recenzja konsoli

Już po raz kolejny firma Sony Computer Entertainment postąpiła bardzo przewidywalnie i postanowiła nieco odchudzić swoją najnowszą konsolę. PlayStation 4 Slim jest okolo 40% mniejsza od poprzedniej wersji. Wszyscy fani tejże marki, byli z pewnością przygotowani na takie rozwiązanie, ponieważ Sony postępuje w ten sposób od samego początku, kiedy to postanowiła zdecydowanie zmniejszyć rozmiary popularnego „szaraka”. Odchudzone PS4 jest wyposażone w procesor AMD Jaguar x86, a także posiada 8GB pamięci RAM, czyli tak jak poprzednia wersja. Jest ona jednak bardziej cicha i uważam, że doskonale spełnia założone zadania.

Specyfikacja i wygląd zewnętrzny

Już na pierwszy rzut oka urządzenie wydaje się być solidnie wykonane. Stylistyka jest doskonała. Plastiki, z których została wykonana są dużo jepszej jakości, niż to było w przypadku poprzedniej wersji. Dużo mniejsze rozmiary, czyli 265x39x288 dają tejże konsoli bardzo dużą przewagę w kwestii mobilności. Dużo łatwiej jest ją zabrać ze soba w podróż, chowając ją np. do plecaka. Już podczas rozpakowywania pudełka, można przekonać się co do odpowiednich rozmiarów i wagi. Ktoś kto miał do tej pory kontakt tylko z poprzednią wersją, biorąc w ręce PlayStation 4 Slim, od razu zauważy o niebo mniejszy ciężar. W zestawie znajdziemy oczywiście wszystkie niezbędne przewody, między innymi HDMI i USB. Dostaniemy również nowy, nieco odświeżony pad. DualShock 4 uległ drobnym, ale zauważalnym zmianom. Został on wyposażony w pasek świetlny w górnej części panelu dotykowego. Pokazuje on, jaki kolor świeci się w głównym świetle pada. To rozwiązanie potrafi przypaść do gustu wielu użytkownikom. Jest to nowe rozwiązanie, którego próżno było szukać w przypadku PlayStation 4 w starszej wersji. Pady są oczywiście kompatybilne, zarówno z jednym, jak i z drugim urządzeniem. Od dawna nie podoba nam się brak wstecznej kompatybilności, jeśli chodzi o gry. Odpalając po raz pierszy moją konsolkę, od razu dostrzegłem różnicę w poziomie hałasu. Urządzenie pracuje dużo ciszej, a poza tym pobiera także mniej energii, niż w przypadku większego urządzenia. Doskonale pamiętam, gdy czasami potrafiłem nie słyszeć swoich myśli, gdy moje poprzednie PS4 wchodziło na wysokie obroty. Wszyscy posiadacze starych konsoli doskonale wiedzą, że pierwsze wersje zawsze miały problem z wysokim poziomem hałasu. Obecnie PlayStation 4 Slim, nie jest najnowszą wersją oferowaną przez firmę Sony. Najpotężniejsza jest wersja Pro, która umożliwia granie w rozdzielczości 4k. Mimo tego, że gier, które dają taką możliwość jest bardzo mało, Sony już myśli o wprowadzeniu piątej generacji. Jednak póki co , wystarczy mi obecna wersja.

Plusy i minusy w stosunku do poprzednika

Podczas testów slimki stwierdziłem, że pierwsze Sony PlayStation 4 jest już nieco przestażałe. Na dowód mojej tezy przedstawię kilka niepodważalnych argumentów.

  • Dużo mniejsze rozmiary
  • Mniejsza waga urządzenia
  • Mobilność
  • Konsola pracuje cicho
  • Nie przegrzewa się
  • Nieco bardziej nowoczesne pady

Ogólnie mówiąc odchudzona wersja Sony PlayStation 4 pod każdym względem spełnia moje oczekiwania. Nie tylko świetnie prezentuje się pod względem estetycznym, ale również praktycznym. Zajmuje bardzo niewiele miejsca na mojej komodzie, a do tego jestem w stanie zagrać nawet w najnowsze tytuły gier. Kosztowała niewiele więcej od poprzedniej, grubej wersji, a do tego jest zdecydowanie tańsza od PS4 Pro. Wegług mnie, na obecne warunki, ktore dyktują deweloperzy najnowszych gier, PS4 Slim jest najlepszą i najbardziej uniwersalną opcją dla przeciętnego gracza.

Leave a Comment