Gry na Nintendo Switch

Poradnik z grami dla posiadaczy Konsloli Nintendo Switch

Nintendo Switch to przełomowa i kompaktowa konsola do gier. Została wydana 2. Marca 2017 roku i pozwala grać zarówno na telewizorze – mamy wtedy do dyspozycji rozdzielczość 1080p, oraz w trybie przenośnym – dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 720p. Gdy chcemy cieszyć się naszymi ulubionymi grami podczas podróży wystarczy tylko wyciągnąć ekran z konsoli stacjonarnej uzbroić we wszechstronne kontrolery Joy-Con, aby nasze Nintendo w momencie stało się konsolą przenośną.

W dniu premiery Nintendo wspierane przez światowej sławy wydawców zewnętrznych zapowiedziało szereg atrakcyjnych gier. Unikatowe cechy tej konsoli + możliwości konsoli sprawiły, że wachlarz oferowanych gier jest naprawdę imponujący, poniżej kilka najciekawszych propozycji.

Super Mario Odyssey

W świecie Nintendo nie mogło zabraknąć kultowej już postaci – Super Mario. Świetna platformówka została wzbogacona o trójwymiar. Super Mario Odyssey to gra dla wszystkich, powinna znaleźć się w repertuarze każdego gracza tej konsoli. Podstawą zabawy jest przemierzanie bohaterem, zbieranie i kolekcjonowanie najróżniejszych przedmiotów od księżyców po złote i fioletowe monety. Jak to w każdej platformówce bywa, w grze znajduje się niezliczona ilość sekretów do odkrycia. Połączenie Nintendo i Mario jest wręcz perfekcyjne, wygodne sterowanie, kolorowa oprawa sprawiają, że jest to jedna z najlepszych gier.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najnowsza część The Legend of Zelda jest najlepszą grą z otwartym światem dla Nintendo Switch. W Breath of the Wild twórcy postanowili zrezygnować z liniowego charakteru na rzecz absolutnej swobody i przygody. W tej grze gracze mają do dyspozycji unikalne połączenie eksploracji nieznanego świata z elementami zagadek logicznych i walki. Co prawda gra nie jest tak angażująca jak w poprzednich częściach, ale całość została nam wynagrodzona poprzez otwarty świat wypełniony niespodziankami. Całość uzupełnia całkiem nowy a przy tym również ciekawy system przetrwania. Przed wyruszeniem na przygodę musimy brać pod uwagę szereg czynników takich jak głód, ciepło czy zimno, a także ewentualne deszcze, burze czy grad. Gra została stworzona z myślą o starszym graczu, który pragnie eksplorować nieznany świat przez długie godziny.

Mario Kart 8 Deluxe

Nie ma chyba lepszych wyścigów na Nintendo niż Mario Kart. Ósma część tej popularnej gry to prawdziwy fenomen, ogrom pojazdów i postaci sprawia, że gra jest unikatowa pod każdym kątem, a niezliczona ilość tras i trybów sprawia, że gra nigdy nam się nie znudzi.

Gra Mario Kart 8 Deluxe idealnie nadaje się zarówno do gry single player oraz do gry podczas spotkań ze znajomymi. Zaletą unikatowego rozwiązania w konsoli jest to, że wystarczy podać kontroler Joy-Con znajomemu aby przekształcić zwykłą zabawę w pełną i pasjonującą rywalizację. Mario Kart zostało dopasowane do każdego wieku, nawet najmłodsze kilkuletnie dziecko będzie miało frajdę dzięki wbudowanemu asystentowi sterowania – w tej grze nie ma przegranych. Idealna pozycja dla całej rodziny.

Pokemon Let’s Go

Ostatnia propozycja to powrót do sentymentów w najnowszym wydaniu. Gra Pokemon Let’s Go czerpie wszystko co najlepsze z platformówki, która po raz pierwszy została wydana blisko 20 lat temu na GameBoya. Twórcy tej części nie chcieli tworzyć niczego nowego, skupili się na dobrze znanym świecie Konto. W praktyce Let’s Go to unowocześniona wersja Pokemon Yellow. Gra jest minimalnie mniej rozbudowana – jest to ukłon w stronę najmłodszych oraz trendów z gier, które dotychczas były oferowane na tablet czy smartfon. Warto zaznaczyć że Pokemon Let’s Go jest w pełni zintegrowane z Pokemon Go, więc stworki złapane podczas eskapady ze smartfonem w ręku możemy umieścić w specjalnym parku i złapać podczas gry na konsoli.

Leave a Comment