Propozycje na jesień, czyli wysyp tytułów klasy AAA

Tegoroczna jesień przyniesie nam sporo bardzo ciekawych premier klasy AAA – niektóre z nich już za kilka dni, na inne musimy poczekać do listopada czy nawet już zimowego grudnia, ale jest na co czekać, są to w końcu tytuły z najwyższej półki, serwowane przez największe wytwórnie, od lat regularnie wydające dla nas masę przebojów na rynku elektronicznej rozrywki. Na pierwszy ogień pójdą „Mad Max” oraz „Metal Gear Solid V: The Phantom Pain” od niedawno obchodzącego pięćdziesiąte drugie urodziny Hideo Kojimy, magiczne „Fable Legends”, potem spora dawka nowości od EA Sport („Fifa 16” czy „NBA 2K16”), w październiku pierwszy fabularny dodatek dla „Wiedźmina 3”, świeży, muzyczny powiew z „Guitar Hero Live”, w listopadzie „Assassin’s Creed: Syndicate”, „Halo 5: Guardians”, „Call of Duty: Black Ops III”, „Fallout 4”, „Rise of the Tomb Raider” ekskluzywnie na Xboksie One, a wreszcie z początkiem grudnia zadebiutuje również „Just Cause 3”. Jak widać, sporo się tego nazbierało, a to jeszcze nie wszystko, co szykują dla nas na najbliższe miesiące twórcy gier komputerowych. Przyjrzyjmy się jednak tym najważniejszym pozycjom na liście każdego gracza.

„MAD MAX”

Razem z pierwszym dzwonkiem szkolnym na półki sklepowe trafi grywalna odsłona znanego z dużego ekranu „Mad Maxa” George`a Millera. Warner Bros. postanowił tym razem nie ograniczać się tylko do kinowej odsłony serii, ale nareszcie przenieść ją na komputery osobiste oraz konsole. Tytułowym Maxem sterować będzie zza pleców, ucieszą się więc fani „Assassin`s Creed”, „Batmana” i innych trzecioosobówek. Akcja produkcji rozgrywa się na gigantycznej pustyni, na której, jak obiecują liczne zwiastuny i fragmenty z rozgrywki, nie zabranie okazji do niesamowicie szybkich pościgów i widowiskowych walk. Na co stać „Mad Max” przekonamy się 1 września!

„METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN”

Inną propozycją, którą zaserwują nam z początkiem września, jest nowa odsłona cyklu Kojimy „Metal Gear Solid”. Chociaż premiera dopiero (albo już!) 1 września na wszystkich dostępnych platformach od pecetów i Xboksa One oraz PlayStation 4 aż po Xboksa 360 i PlayStation 3, w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje i opinie na temat gry. Twórcy przekonani o sukcesie nowej części zdecydowali się na wcześniejsze dostarczenie egzemplarzy recenzenckich najpopularniejszym serwisom poruszającym tematykę gier komputerowych – jak pamiętamy, w maju podobnie postąpiło studio CD Projekt RED z „Dzikim Gonem”. Oczywiście recenzje okazują się przychylne i wszystko wskazuje na to, że „Metal Gear Solid V: The Phantom Pain” naprawdę warto kupić. Tym razem wśród nowości w tytule wyróżniają się otwarty świat, możliwość jazdy samochodami oraz, jak można się domyślić, wspaniała oprawa graficzna zarówno na pecetach, jak i konsolach nowej generacji, a zakamarki produkcji poznacie na własnej skórze już pierwszego dnia września.

„FABLE LEGENDS”

Z kolei nieco później, bo 13 października zadebiutuje erpeg akcji „Fable Legends” – jest to nowa odsłona lubianej i szanowanej serii i tym razem akcja rozgrywać będzie się czterysta lat przed wydarzeniami z pierwszej części. Gra pochwalić może się ciekawym trybem multiplayer przeznaczonym dla maksymalnie czterech graczy, z których każdy steruje inną postacią, wyróżniającą się innymi mocami specjalnymi i zdolnościami, dlatego najważniejsza okazuje się tu współpraca, a wszystko to opatrzone ciekawą, bajkową, fantasy szata graficzną. Pamiętajcie – 13 października rozgrywka się rozpocznie na dobre!

„ASSASSIN`S CREED: SYNDICATE”

Wreszcie i Ubisoft szykuje dla nas na jesień małą perełkę, która, miejmy nadzieję, nie powtórzy porażki ubiegłorocznego „Unity” we fatalnym stanie oddanego w ręce użytkowników. „Syndicate” zabierze nas do Wielkiej Brytanii epoki wiktoriańskiej i rewolucji przemysłowej. Nowością w grze będzie sterowanie podwójnym, głównym bohaterem dla urozmaicenia zróżnicowanym płciowo – wcielimy się w rodzeństwo, Evie i Jacoba. Każde z nich będzie się specjalizować w innym rodzaju radzenia sobie z wrogiem i prezentować będzie inny charakterek, może być więc ciekawie, jeżeli nikt przed monitorem nie dozna czegoś w stylu rozdwojenia jaźni od nadmiaru przygód z tą nietypową dwójką. Na „Assassin`s Creed: Syndicate” zaczekamy jednak znacznie dłużej, bo aż do listopada, tymczasem w kategorii dobrej gry akcji będą musiały nam wystarczyć „Mad Max” i „Metal Gear Solid V”.

„FALLOUT 4”

Długo na to czekaliśmy, ale w końcu podczas tegorocznych, czerwcowych targów E3 ogłoszono pojawienie się późną jesienią nowej odsłony postapokaliptycznej serii „Fallout” od 2008 roku opracowywanej przez studio Bethesda znane m.in. z innej sagi, „Skyrim”. Jak zapowiadają autorzy, ciekawszych wrażeń wizualnych i animacyjnych mogą spodziewać się użytkownicy pecetów, ponieważ na konsolach nowej generacji udało się osiągnąć tylko 30 klatek na sekundę i rozdzielczość 1080 pikseli. W nowej odsłonie znajdziemy większość elementów dobrze znanych nam z poprzednich części, nie zabraknie więc systemu atrybutów S.P.E.C.I.A.L. czy systemu celowania V.A.T.S., a także takich urozmaiceń jak możliwość zaopiekowania się bezpańskim psem i wyszkolenia go na swojego dobrego druha w postapokaliptycznej rzeczywistości „Fallouta 4”. Na premierę wybrano dziesiąty dzień miesiąca listopada.

„JUST CAUSE 3”

Na finał wspomnijmy o nowej odsłonie serii „Just Cause”, czyli przygód Rico Rodrigueza od Avalanche Studios. To trochę podobna produkcja do wrześniowego „Mad Maxa”, ale obydwie premiery dzielić będą aż trzy miesiące, dlatego spokojnie zdążycie zagrać i w jedną, i w drugą grę. Twórcy w trzeciej części postanowili zabrać nas do Medici, kraju położonego w rejonie Morza Śródziemnego, gdzie również rozgrają się niesamowite pościgi i widowiskowe akcje z niezniszczalnym agentem Rodriguezem w roli głównej. Premiera 1 grudnia.


Leave a comment