Jak grać w gry z telefonu z androidem na PC

Jak grać w gry z telefonu z androidem na PC?

Niektóre gry z telefonu z androidem są niesamowite. Jednak bardzo często nie ma możliwości odpalenia ich na komputerze stacjonarnym czy laptopie. Wielu z nas woli właśnie granie w gry na tych urządzeniach. Zatem jak grać w gry z telefonu z androidem na PC?

Oczywiście jest możliwość, aby zagrać w gry z androida na PC. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Będzie do tego potrzebny w miarę dobry komputer, który nie będzie miał problemu, aby podołać wymaganiom emulatora. Ten tekst dostarcza informacji na temat jak uruchomić gry z androida na PC.

Odpowiedni komputer

Co będzie nam potrzebne, aby uruchomić gry z telefonu na komputerze? Z pewnością nie zrobimy tego, jeśli nie będziemy posiadać jednostki centralnej. Jednak warto zwrócić uwagę na to, jaki komputer posiadamy, ponieważ bardzo stary o niskiej wydajności sprzęt nie będzie odpowiedni do tego rodzaju zadania. Dlatego, jeśli chcemy uruchomić gry z telefonu na komputerze, musimy posiadać przynajmniej sprzęt, który nie będzie miał problemów, aby sprostać wymaganiom emulatora.

Czy trzeba coś płacić?

Przy wyborze emulatora z pewnością wielu z nas będzie kierowało się ceną. Nic dziwnego, że nie chcemy wydawać pieniędzy, wtedy gdy nie jest to konieczne. Jak grać w gry z telefonu z androidem za darmo? Nie jest to jakieś szczególnie trudne. Wystarczy, że znajdziemy aplikacje, które działają za darmo – a jest ich na rynku całkiem sporo. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować twórcom programu pieniądze za to, że stworzyli coś, co jest nam bardzo pomocne. Jednak wydawanie pieniędzy na taki program nie jest konieczne i można się bez tego obejść.

Jaki emulator wybrać?

Na rynku jest mnóstwo emulatorów, z których można skorzystać. Napotkamy i takie, które są darmowe i takie, za których używanie należy uiścić opłatę. Który z emulatorów wybrać? Najlepiej jest kierować się opinią innych ludzi. Możemy popytać naszych znajomych, którzy korzystają z takiego ułatwienia życia i z pewnością dowiemy się, co warto wybrać. Jednak jeśli nie mamy w otoczeniu takich osób, to możemy oprzeć się na recenzjach i poleceniach ludzi w sieci. Aczkolwiek warto mieć do tego dystans. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu zainstalować i przetestować kilka dostępnych emulatorów za darmo, aby sprawdzić, który z nich najlepiej działa i jest najbardziej przystępny dla nas.

Polecane emulatory

Oto lista emulatorów, które są godne sprawdzenia:

  1. Genymotion – jego podstawowa wersja jest darmowa, także możemy przetestować ten emulator bez utraty pieniędzy. Ma wiele ciekawych funkcji niedostępnych w innych emulatorach. Jednak jego wydajność jest na poziomie średnim plus.
  2. Bluestacks – darmowy, ale co jaki czas pobiera sponsorowane aplikacje na dysk gracza. Nie jest to szczególnie uciążliwe, bo zawsze można je odinstalować. Jest też wersja płatna, która jest tego pozbawiona. Ten emulator jest głównie do gier i nie ma więcej dodatkowych opcji.
  3. Nox – darmowy emulator stworzony z myślą o graczach. Pomaga grać w gry z androida na komputerze za pomocą myszki i klawiatury. Daje możliwość przypisania własnych klawiszy czy przycisków, aby łatwiej i przyjemniej się grało.
  4. Droid4x – dobry zarówno do testowania aplikacji, jak i grania w gry. Posiada on dobrą wydajność i co najważniejsze, jest darmowy! Program także obsługuje wtyczki. Ta produkcja to z pewnością bardzo dobry wybór emulatora.
  5. MEmu – chiński program, który jest darmowy, ale instalacja może być nieco problematyczna. Jednak jest ona bardzo prosty i intuicyjny, dzięki czemu wielu ludzi z niego korzysta.
  6. AMIDuOS – program niepolecany deweloperom, ale za to jest idealny dla graczy. Jednak największą jego wadą jest to, że nie jest darmowy. Jednak tu opłaty są jednorazowe, a programem możemy cieszyć się latami.

Leave a Comment