Jak grać w gry z Xbox 360 na PC

Jak grać w gry z Xbox 360 na PC?

Jest wiele ciekawych gier z Xbox 360, w które warto zagrać. Jednak jeśli nie posiada się tej konsoli, no to nie jest to niestety na razie możliwe. Jak grać w gry z Xbox 360 na PC? Wielka szkoda, ale nie jest to takie proste, jakby się wydawało. Obecnie istnieje możliwość odpalenia na komputerze emulatora PlayStation 2, ale do technologii Xbox 360 jeszcze daleka droga.

Teraz nie ma możliwości uruchomienia na komputerze gier z PC, chyba że… odpalimy konwersje gier z konsoli na blaszaka! Dzięki nim można zakosztować w rozgrywce, która wcześniej była dostępna tylko dla osób posiadających konsolę. Jednak czy nigdy nie odpalimy gry z Xboxa 360 na komputerze?

Konwersje z Xbox 360 na PC

Najłatwiej jest zagrać w gry z Xboxa na PC, wybierając tytuły, które przeszły konwersje do wersji na komputer. Dobrym przykładem takiej gry jest GTA V, która na początku była tylko dostępna na konsole, a dopiero po dłuższym czasie ten tytuł został wydany na popularne w wielu naszych domach blaszaki. Oczywiście takich tytułów jest znacznie więcej do sprawdzenia. Także, zanim zaczniemy kombinować, to może warto po prostu sprawdzić, czy dany tytuł nie ma konwersji na konsole? Z pewnością odpalenie takiej gry nie będzie trudne, a sama rozgrywka powinna być płynna i bezproblemowa.

Gry z Xbox 360 na komputerze

Jednak nie należy wątpić w to, że kiedykolwiek uda się nam odpalić gry z Xboxa na PC. Tak jak długo musieliśmy czekać na emulator konsoli PlayStation 2 – tak samo z pewnością będziemy musieli poczekać długi czas na emulator, który będzie w stanie poradzić sobie z grami z Xbox 360. Jednak postęp w technologii jest tak szybki, że raczej nie trzeba się martwić o to, czy aby się to komuś uda.

Możemy zakładać, że za kilka lub kilkanaście lat będziemy grali na komputerze nie tylko w gry z Xbox 360, ale także i w te z Xbox One. Już sam fakt, że nowsza konsola, czyli Xbox One ma wsteczną kompatybilność z grami z Xbox 360, daję nam trop, że w przyszłości istnieje możliwość zagrania w gry z konsoli na naszym blaszaku. Tak samo, jak dzisiaj potrafimy na telefonie grać w gry, które był dostępne na najstarszych konsolach.

Jednak na to wszystko potrzeba trochę czasu. Także nie pozostaje nam nic innego jak ćwiczyć się w cierpliwości, jeśli chcemy odpalić gry z Xbox 360 na komputerze lub możemy po prostu zakupić tę konsolę i w normalny sposób zagrać w te gry. Jest to o tyle dobra opcja, że obecnie możemy kupić ten sprzęt za bardzo niską cenę. Szczególnie jeśli poszukamy używanej konsoli i gier – wtedy możemy za relatywnie małe pieniądze mieć dużo przyjemnej rozrywki w tytuły, których nie odpalimy na naszym blaszaku.

Argumenty za tym, że w przyszłości będzie możliwość grania w gry z Xboxa 360 na komputerze:

  1. Obecnie potrafimy grać w gry z bardzo starych konsol na smartfonach.
  2. Już dawno jest możliwy dostęp do emulatora na komputery, dzięki któremu możemy odpalić tytuł z PlayStation 2.
  3. Gry z Xbox 360 są kompatybilne z konsolą Xbox One.
  4. Technologia rozwija się bardzo szybko i dynamicznie.

Czy zagramy?

Na razie trzeba pogodzić się z tym, że prócz niektórych gier, które przeszły konwersje na komputery – nie zagramy w gry z Xbox 360 na blaszaku. Oczywiście jest to tylko kwestia czasu. Jednak ile będzie go potrzeba? Trudno powiedzieć. Zostaje nam czekanie bądź zakupienie samej konsoli Xbox 360 i zagranie w to, co chcemy.

Leave a Comment