Jakie gry dla dzieci na PS4?

Kupując konsolę swoim dzieciom, nie chcemy, aby zagrywały się w nieodpowiednie dla nich tytuły. Mordowanie armii zombie czy gry wojenne nie będą dla nich najlepszym wyborem. Dlatego trzeba się zaopatrzyć w bezpieczne produkcje, ale takie, które nie będą… nudne. Więc jakie gry dla dzieci na PS4 najlepiej kupić, aby mogły się przy nich dobrze i bezpiecznie bawić?

Minecraft

Gra, która przeszła do legendy wśród młodszych graczy. Można ją porównać do zabawy klockami LEGO z nieskończonej ilością i z ogromną różnorodnością klocków, interakcją, innymi graczami czy zwierzętami.

Minecraft, czyli świat stworzony z klocków to bezpieczna gra dla najmłodszych. Zarówno oni, jak i starsze dzieci znajdą w tym tytule wiele zabawy. Jeśli dziecko ma bujną wyobraźnię, lubi konstruować to w tej grze będzie mogło bawić się w nieskończoność. Tylko od naszej kreatywności zależy, jak dobrze będziemy spędzać czas przy tym tytule. Możliwe, że niektórzy w ogóle nie odnajdą się w świecie sześcianów.

Co możemy tutaj robić? Głównie unikamy potworów wychodzących nocą i czających się w podziemiach. Budujemy schronienia, aby ich unikać, musimy jeść, aby przeżyć, tworzymy narzędzia, bronie, zbroje. Zwykle wydobywamy surowce w kopalni, do której możemy pociągnąć system kolejek, dzięki którym podróż do ściany wydobywczej będzie znacznie szybsza i przyjemniejsza.

W trybie dla wielu graczy możemy wspólnie z innymi budować ogromne zamki, fortece czy co tylko sobie wymarzymy bądź każdy z każdym może walczyć. Warto sięgnąć po Minecraft, bo to wiele godzin rewelacyjnej zabawy!

Seria LEGO

Gry dziecięce z tej serii są idealnymi kandydatami, aby w nie zagrać razem z dzieckiem. To jest też ich ogromną zaletą! Możemy się włączyć do świata gier naszej pociechy i razem z nią spędzać dobrze czas. Gry z serii LEGO są tak stworzone, że zarówno dziecko, jak i rodzic może doskonale się bawić. Jest to jeden z argumentów, aby wybrać te gry.

Tytuły to przygody zwykle w światach filmowych. Mamy tutaj takie klimaty jak: Batman, Jurassic World, Gwiezdne Wojny czy LEGO Worlds – trochę podobne do gry Minecraft. Jeśli zastanawiamy się, czy przy danej części z serii LEGO nasza pociecha będzie się dobrze bawiła, to najlepiej jest spytać, czy lubiła ten film (o ile go widziała), bo jeśli okaże się, że podobał się jej, to raczej gra także przypadnie do gustu. Można też w drugą stronę: najpierw zagrać w grę a później, jak się spodoba, zobaczyć film. Chociaż te gry są tak przystępne, że można je kupić w ciemno, a i tak się nie zawiedziemy.

Rayman Legends

Jakie gry dla dzieci na PS4 są jeszcze warte naszej uwagi? Z pewnością warto zagrać w Rayman Legends. Historia tej serii jest dosyć długa i wielu obecnych rodziców miało okazję zagrać w jedną z pierwszych części. Jest to typowa gra zręcznościowa, w której musimy odpowiednio skakać i poruszać się, by przejść dalej.

Ta część mocno skupia się na kooperacji a dzięki temu, że możemy zagrać aż w cztery osoby to cała rodzina (albo jej większość) będzie mogła wspólnie spędzać czas razem przy znakomitej zabawie. Bardzo ciekawa, ale też i trochę wymagająca produkcja, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie! Możliwe, że rodzice grający w ten tytuł, sami będą mieli okazję przypomnieć sobie własne dzieciństwo. Od lat ludzie wybierają serię Rayman, która gwarantuję wiele godzin doskonałej rozgrywki, przy zastosowaniu pada od naszej konsoli.

Pozostałe gry dziecięce warte uwagi to:

  1. Just Dance
  2. LittleBigPlanet 3
  3. Tearaway Unfolded
  4. Ratchet & Clank
  5. Knack

Leave a Comment